Propozice

 

KČT Benešov u Semil zastoupen CK Bambuča pořádá turisticko – dovednostní soutěž družstev Benešovský Bloudil

 

 

Propozice

 

 

 

            Soutěž se koná 14. 5. 2011  v Benešově u Semil a okolních obcích. Intervalový start (7:30 – 8:30) je v Benešově u Semil na hřišti u kabin TJ, kde se jednotlivá družstva registrují a dostávají instrukce, mapy a bodovací kartičku. Cíl (do 18:00) je v Benešově u Semil – Podmošně v Hostinci pod Mošnou u Michala Špirocha. Zde dojde k vyhodnocení družstev,  vyhlášení výsledků, předání cen a účastnických listů. Také je zde možnost občerstvení (teplá i studená kuchyně) a po vyhodnocení volná zábava s hudbou

 

Trasa soutěže je dlouhá v rozmezí 16 – 20  km podle zvolené cesty, která je rozdělená na šest etap s pěti kontrolami, na nichž družstvo plní dovednostní a vědomostní úkoly. V každé etapě je určeno několik orientačních bodů, které je potřeba navštívit a zaznamenat, při nenalezení těchto bodů se zhoršuje celkové skóre družstva. Dále  je určen časový limit na danou etapu, v němž  musí celé družstvo dorazit na danou kontrolu. Pokud družstvo nesplní časový limit, dochází opět k penalizování družstva.

 

           Bloudil je určen nejlépe pro dvou až pěti členná družstva mládeže a dospělých. U neplnoletých účastníků je na rodičích, aby rozhodli, zda vzdálenost a náročnost trasy je pro děti vhodná, a toto stvrdili nejlépe i svým prohlášením a podpisem. Každý účastník jde na vlastní nebezpečí!

 

 

Účastníci jsou povinni

 

·  Dodržovat obecná pravidla chování v přírodě, respektovat soukromé vlastnictví pozemků a řídit se platnými zákony ČR

·  Řídit se pokyny pořadatele

·  Přizpůsobit oblečení a obuv terénu a počasí

·   Případné protesty nutno podat u pořadatele do patnácti minut po příchodu posledního družstva s nevratnou kaucí 100 Kč.

 

 

 

Pořadatel zajistí

 

·      Občerstvení po trati

·      Mapy

·      Buzoly na propůjčení (záloha 200 Kč)

·      Svozový vůz pro případ únavy účastníků, či zranění Petr Jandura tel. 739037772

·      Kontaktní osoba Tomáš Bachman 739424945