Zde je popsána historie spolku CK Bambuča od vzniku do konce roku 2010.

V roce 2004 jsme se v sestavě Jan Dohnal, Radek Nesvadba a Martin Vlk rozhodli uspořádat první neorganizovaný sraz táborníků. Již na začátku zimy byl stanoven termín 17. až 19. června 2005. O srazu bylo informováno několik táborníků, ale nakonec jsme vyrazili ve čtyřech, kdy se k nám přidal David Tomáš. V tého sestavě jsme se tedy vydali vstříc vzpomínkám na doby,kdy jsme jezdili na tábory.  Ještě v Čertoryji první den nás navštívil Martin Špiroch a přidal se k nám Jára Prousek. Poté jsme se již v pěti přes Sedmihorky přesunuli na Branžeš. Zde nás doplnila "mladší" generace a to Tomáš Bachman, Štěpán Buchta, Jan Klikar, Lenka Klikarová a Karolína Pikorová.  Tento počet samotné organizátory překvapil. Poslední večer byl plný vyprávění zážitků z tábora a díky přítomnosti Davida s kytarou i zpěvu nejen táborových písní.  Během srazu probíhala reklama na Fantu a z rádií a televizí na nás útočila věta: "Bamboocha je všude tam kde je dobře." Jelikož na výlety s sebou pravidelně vozíme namíchané víno s kolou, tedy bambus netrvalo dlouho, možná dvě tři rundy u stolu a z bambusu se stala bambuča. Postupem času jsme ještě doplnili zkratku CK Bambuča s ohledem na náš společný zájem v cestování.

Rok 2006: Tento rok proběhl hned v lednu výlet nazvaný "Cesta sněhem", kterého se zúčastnilo devět poutníků. Vlakem jsme dojeli do zastávky Hrubá Skála, odtud jsme se vydali přes hřbitov horolezců na zámek Hrubá Skála, kde jsme vystoupali na věž a po prohlédnutí si panorámat jsme zasněženou Čertoryjí došli k táboru a poté přes Vidlák na vlak do Borku. Závěr výletu byl v restauraci Slunce v Benešově.

Rok 2007: Tento rok proběhl v prozkoumávání Českého ráje při jednodenních či vícedenních výletech. Také bylo rozhodnuto od následujícího roku pořádat každý rok jeden vícedenní výlet do ostatních pěkných koutů České republiky. Jeden výlet tento rok i přesto vynikal nade všemi a to při návštěvě Honzy Dohnala z Anglie jsme opět naše původní trojka, tj. ještě Radek Nesvadba a Martin Vlk rozhodli nečekaně vyrazit na otočku do Hoštic u Volyně. Tentokráte byl jako čtvrtý s námi Tomáš Bachman.

Rok 2008: První společný výlet do Českého švýcarska. Postřehy z tohoto výletou jsou takové, že Hřensko je vietnamská tržnice v Německu, Pravčická brána je pro bohatší a proto pro obyčejného českého výletníka je nejhezčí výlet z Mezní Louky přes Malou Pravčickou bránu na Rudolfův kámen a Mariinu skálu. Zde byla příroda úžasná, bez německých i jiných turistů.

Rok 2009: Tento rok jsme se vydali do Adršpaško teplických skal a to pouze ve třech, kdy jsme jeli ve složení Otakar Nesvadba, Radek Nesvadba, Martin Vlk. Opět se potvrdilo, že mediálné profláklé části jsou sice pěkné, ale člověk má pocit, že je spíše na václaváku a ne v přírodě. Až cesta mezi Adršpašskými skálami do Teplických skal Vlčím údolím je klidná téměř bez turistů a tudíž i bez odpadků, povalujících se papírových kapesníků. Stejně krásná příroda byla i v okolí Ostaše. Na tomto výletě jsme zjistili jak je záludné zajištění zásob na další den. Místo abychom šli pěšky cca 3 km rovnou do kempu, jsme jeli 7 km vlakem, 4 km autobusem a ještě 6 km pěšky.

                 Od doby kdy k nám přibyla část kamarádů z Chuchelny začala část z nás pravidelně na jaře sjíždět na raftu Jizeru a to od Jablonce nad Jizerou do Turnova.

Rok 2010: Tento rok je nejbohatší na společné akce a proto popisování i stručné každé z nich by bylo již asi nezáživné proto připojuji pouze výčet:  1. biatlon, 2. Po vodě, po zemi i v zemi - Jižní čechy, 3. vlastní Frýdštejnský hetos 4.vlastní Chuchelský hetos, 5. vlastní Benešovský hetos, 6. účast na Benešovském fotbalovém turnaji, 7. účast na Rokytnickém hetosu

Všechny výše popsané akce jsou postupně doplňovány ve fotogalerii.